Affilete Market Nedir ?

Affilete market nedir ve nasıl yapılır?

Bağlı kuruluş pazarlaması ile nasıl para kazanılır?

Hiç internetten Google’da bir blog yazısı aradınız ve blog içeriğinde bazı ürünler buldunuz mu? Cevabınız evet ise, blog gönderisinin sahibi genellikle ürün bağlantısı tıklandığında ve ürün bağlantı üzerinden satın alındığında bir miktar komisyon kazanır. Buna affilete marketing denir. Affiliate marketing, tam olarak riske atılmamış kısmi bir gelir getirici faaliyettir. Bu nedenle, affiliate marketing yaparak nasıl para kazanılacağı konusunda kendinizi eğitmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, başarılı bir influencer olmak için adım adım kendinize rehberlik etmeden önce, affiliate marketing hakkında birkaç temel bilgiyi bilmek isteyebilirsiniz.

Affiliate marketing para kazanmayı kendinize öğretmek için kılavuz:

Affiliate marketing yapmaya başladığınızda, iyi bir gelir elde etmeniz otomatik değildir. Ne yaptığınız konusunda stratejik ve bilgili olmanız gerekir; aksi takdirde, bağlı kuruluş pazarlamasından tek bir kuruş kazanamazsınız. Affiliate marketing yapmaya başlamanıza ve başarılı olmanıza yardımcı olmak için izlemeniz gereken birkaç adım var.

Bir niş seçin

Affiliate marketing bazen çok rekabetçi olabilir. Uygun bir niş ile, ortaklıktan iyi para kazanma şansınız yüksektir. Üye olduğunuz ürünlerden bahsedebilecek, iyi ve güvenilir bir kitle yetiştirebilecek ve rekabeti yönetebileceksiniz.

Affiliate marketingde karlılık için uygun bir niş çok önemlidir. Çoğu durumda, bloglarınız, bağlı olduğunuz şeyle uyumlu olmalıdır. Örneğin, fitness ve genel vücut sağlığı hakkında içerik yazarsanız, fitness ürünleri ve kilo verme/alma takviyelerini ilişkilendirebilirsiniz. Trafiğinizin çoğu, fitness hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilerdir ve bağlı kuruluş ürünlerinizin yüksek beklentileridir. Bağlantılarınızı kolayca takip edecekler ve size para kazandıracaklar. Diğer karlı nişler arasında finans, seyahat, evcil hayvan bakımı, moda ve güzellik, teknoloji ve oyun vb.

Piyasayı değerlendirin

Müşterilerinizin nişiniz aracılığıyla sunulanlar için ödeme yapmaya istekli olduğundan emin olmak için bir niş seçtiğiniz pazarı değerlendirin. Çevrimiçi pazarda iyi satılan ürünlerden bazılarını belirlemek için Google trendlerini kontrol edebilirsiniz. Bu tür bilgilerle, nişinizin altında iyi bir gelir getirebilecek en iyi ürünlere karar verebileceksiniz.

Örneğin kaç kişinin karın kasları için arama yaptığını kontrol edebilirsiniz. Bunun çok tutarlı olduğunu fark edeceksiniz ve karın eğitmenleri hakkında biraz içerik oluşturabilir ve ardından farklı bayiler tarafından satışa sunulan birkaç karın eğitmeni ile ilişkilendirebilirsiniz.

Rekabeti analiz edin

Başarılı olup olmayacağınızı rekabet düzeyi belirleyecektir. İlgilendiğiniz nişe kaç kişinin girdiğini belirlemek için anahtar kelime aramayı kullanın. Ardından, affiliate marketing yapan ve yapmayan yüzdesini belirleyin. Nişinizdeki affiliate marketing çok kapsamlıysa, başka bir niş seçebilir veya affiliate marketing programlarınızla çok yaratıcı ve stratejik olabilirsiniz.

Araştırma ortaklığı programları

Bağlantılarınızı nasıl tanıtacağınız konusunda yeterli araştırma yapın. Affiliate marketingde daha derin bir adım atın ve hangi programın sizin için uygun ve kullanışlı olduğunu belirleyin. Bir bağlı kuruluş programı, ürün tüccarları ve bağlı kuruluşlar arasında bir aracı görevi görür. Bağlı kuruluş programları, tüccarların ve bağlı kuruluşların, bir satın alma işlemine yol açan bir bağlı kuruluş bağlantısının devreye alınmasını sağlayan bir ilişki ve bağ oluşturmasını kolaylaştıran sitelerdir.

Bağlı kuruluş pazarlama yönteminizi seçin

Birkaç affiliate marketing yöntemiyle çalışmayı seçebilirsiniz, ancak bloglama ve ücretli reklamlar en yaygın olanlarıdır. Blog yazmak için bir web sitesi oluşturmaya başlamanız ve ücretsiz veya ücretli barındırma hizmetlerini seçmeniz gerekir. Bağlı kuruluş programının daha yüksek bir komisyonu olsun ya da olmasın, web sitesi içeriği oluşturma ile yine de biraz para kazanabilirsiniz. Okuyucularınız için en alakalı içeriği nasıl oluşturacağınızı öğrendikten sonra, içeriğe ücretli reklamlar ekleyebilirsiniz. Reklamlar müşterileri satın almaya yönlendirdiğinde, daha fazla komisyon kazanacaksınız.

İçerik oluşturun ve yayınlayın

Artık nişinize uygun içerikler oluşturmaya başlayabilir ve web sitenizde yayınlayabilirsiniz. Yayınlarınızla tutarlı olun ve okuyucularınıza kaliteli, anlaşılır ve anlaşılır içerik sağlayın. İçeriğiniz kalite ile web sitenize daha fazla trafik çekecek, böylece hedef kitlenizi ve bağlı kuruluş bağlantılarınız aracılığıyla gerçekten ürün satın alabilecek kişi sayısını artıracaktır.

Son düşünceler

Başarılı bir affiliate marketing için, harika bir kitleye ulaşmanıza ve uzun süreli bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak en iyi stratejilerden yararlanmanız gerekir. Tüccarlardan iyi komisyonlar almak ve onlarla iyi bir ilişki kurmak için yukarıda belirtilen adımları düşünebilirsiniz.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *