İnternetten Para Kazanmanın Yolları ve Adresleri

Freelancerlık , istediğiniz işi yapmak ve bunun için dolar cinsinden para alabileceğiniz bir iş türüdür. Ne zaman çalışacağınız ve ne kadar kazanacağınız konusunda esnekliğe sahipsiniz. Niş bir alanda  iş yürütmek hakkında bir şey biliyorsanız, kendinizi serbest çalışan (Freelancer)  olarak ayarlamak nispeten basit olmalıdır. Serbest çalışma evde, küçük bir ofis alanını kullanarak veya hatta en sevdiğiniz kafede otururken yapılabilir. Yaşam koşullarını değiştirmek isteyenler için detaylı bir yazı :

1.Yeteneklerinizi içerik oluşturmak, web siteleri tasarlamak, makaleler yazmak, ürün pazarlamak, sosyal medya hesaplarını yönetmek ve uygulamaları kodlamak için kullanan birçok Freelancer var. Bir şeyi yapmayı seviyorsanız ve bunda iyiyseniz, Freelancerlık sizin için doğru olabilir. Peki hangi platformlar kullanılmalıdır ve hangi işler yapılabilir ?

2.Yeni başlıyorsanız, talebin yüksek olduğu ve rekabetin çok fazla olmadığı bir niş seçmek mantıklı olacaktır. Yazılımcı ve tasarımcılar zaten olaya hakim fakat platformlar onların da işine  yarayabilir. Platformlardan önce hangi işler yapılabilir onu paylaşacağım. Yazıya tek sayfa halinde ulaşmak için :

  1. Veri girişi / Data entry

Veri girişi işleri genellikle İngilizce'nin yaygın olarak konuşulmadığı Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelere paslanmaktadır. Birçok şirket, web kameralarını kullanarak web sitelerine veri girmek için serbest çalışanlar tutar. Bunu evde yapabilirsiniz, ancak iyi İngilizce konuşamıyorsanız bu işi almak zorlaşacaktır.

  1. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya sayfalarını yönetme deneyiminiz varsa, hizmetlerinizi yerel küçük işletmelere sunmaya başlayabilirsiniz. Çoğu işletme, sosyal medya yönetimini idare edecek donanıma sahip değildir, bu yüzden onlar için bunu yapması için başka birine ödeme yapmaya hazırdırlar. Amerikalı köylü mike amcanın bal reklamını yapmak gibi 🙂

  1. Blog Yazarlığı

Blog yazmak, internetten para kazanmanın başka bir yoludur. Haftalık bir blog yazısı veya günlük bir haber tanıtımı olsun, düzenli olarak içerik oluşturmanız gerekir. Araştırmada size yardımcı olması için birini işe almayı düşünün, ancak çok fazla para harcamayın. Trafiği takip etmek için ücretsiz araçları kullanın.

  1. Çevirmenlik

Birden fazla dili akıcı bir şekilde konuşuyorsanız, İngilizce içeriği farklı dillere çevirmeyi düşünün. Translator.com gibi siteler, çeviriye ihtiyaç duyan kişileri serbest çevirmenlerle buluşturur. Çevirmen olarak çevrimiçi para kazanmaya başlamadan önce Google Çeviri ile rahat olduğunuzdan emin olun.

  1. Müşteri Hizmetleri

Şirketler, e- ticaret siteleri telefon veya bilgisayar üzerinden mesaj ve sipariş almak için müşteri hizmetleri temsilcilerine ihtiyaç duyar. Yerel olarak işletmelerle iletişime geçerek ve yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sorarak başlayabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet erişimi. Birçok kişi yıllardır internetten para kazanıyor. Denemek isterseniz, bugün para kazanmaya başlayabileceğiniz bazı siteler burada:

  1. Fiverr, insanların hizmetlerini yabancılara göre çok ucuz fiyatlarla sunduğu çevrimiçi bir pazar yeridir.Bizim için çok iyi fiyatlar 🙁 Yazma, tasarlama, programlama, pazarlama, veri girişi ve çok daha fazlasını sunabilir teklif alıp uygulama aracılığı ile ödemenizi alabilirsiniz.
  2. Upwork Fiverr'a benzer, ancak farklı kategorileri vardır. Fiverr kullanarak hızlı para kazanmak istiyorsanız, Upwork bunu yapmak için en iyi sitedir. Upwork üzerinde çalışan birçok iyi tasarımcı ve programcı var. Oradan iş alınıp burada pazarlamak iyi bir arbitaj olabilir ya da tam tersi.
  3.  Guru, serbest çalışanları proje arayan işletmelerle buluşturan bir sitedir. Her iki taraf da site üzerinden ödeme alır Guru, çeşitli konu ve konuları öğrenebileceğiniz bir web sitesidir. Blog oluşturma, video düzenleme, fotoğrafçılık ve diğer pek çok konuda ücretsiz kurslar alabilirsiniz.
  4. Freelancer, dünyanın her yerinden serbest çalışan profesyonelleri bulabileceğiniz bir platformdur. Web tasarımı, programlama, iş analizi, içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi, grafik tasarım, SEO ve pazarlama dahil olmak üzere çok çeşitli profesyonel beceriler arasından seçim yapabilirsiniz.Bu alanda kendinizi pazarlarsınız.
  5. PeoplePerHour, online para kazanmanın harika bir yoludur. Yapılan görev başına ödeme alırsınız. Yani biraz boş zamanınız varsa, bu ekstra para kazanmanız için mükemmel bir fırsat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *