Satışları Artırmak için Otomatikleştirilecek 3 E-posta Türü

E-posta, doğru şekilde kullanırsanız, herhangi bir işletme için güçlü bir pazarlama aracıdır. Satışları artırmak için e mail marketing yapmak son derece etkili bir yöntemdir.  Bunun için, E mail marketing nedir Bunu iyi anlamalıyız.

Bir müşterinin gelen kutusu, davet edildiğiniz dikkat dağıtıcı olmayan bir alandır ve size herhangi bir dijital kanaldan daha yüksek hedefli tekliflerle dikkatlerini çekme şansı verir.

Bu nedenle, e-posta pazarlamasının etkinliğinin ve yatırım getirisinin inanılmaz olması şaşırtıcı değildir. E-posta, müşteri edinmede Facebook ve Twitter'dan 40 kat daha değerlidir. Ve e-posta pazarlamasında harcanan her 1 ABD Doları için, ROI'de 44 ABD Doları üretir.

Ancak e-posta pazarlaması ne kadar değerli olsa da tek başına yeterli değildir. Etkili e-posta pazarlaması tamamen otomasyonla ilgilidir. Doğru e-postayı doğru zamanda doğru potansiyel müşterilere gönderin ve işletmeniz için evangelist olacak ömür boyu müşterileriniz olacak.

İşte satışları, satışları ve kârları artırmak için otomatikleştirmeniz gereken 3 e-posta.

  1. Hoş Geldiniz E-postası

İyi bir ilk izlenim bırakmak için bir fırsatınız olacak. Ve yeni bir aboneyle tanışmanız etkileyici değilse, takip kampanyalarınız da etkileyici olmayacaktır.

E-posta başına diğer promosyon e-postalarından üç kat daha fazla işlem ve gelir sağlayan hoş geldiniz e-postası, e-posta kampanyalarınızın başıdır.

Bir ziyaretçi e-posta listenize kaydolmak için zaman ayırdığında, yalnızca gelecekteki haber bültenlerini kabul etmekle kalmaz, aynı zamanda gelen kutularına erişmenizi de sağlar. Güvenlerini hafife almayın. Gelecek için beklentilerini hızlandırın.

Yeni aboneleri eğlenceli ve samimi karşılama e-postalarıyla kutlayın. Örneğin, onlara benzersiz indirim kodları sunabilirsiniz. Bu, işinizle daha fazla etkileşim kurmak için bilinçli bir taahhütte bulunan potansiyel müşteriler arasında satışları artıracaktır.

  1. Sepeti Bırakma E-postası

Evet, insanların dikkati dağılır. Alışveriş yapmak için internete giriyorlar ve bir şey dikkatlerini başka yöne çekiyor. Örneğin, bir Facebook bildirimi alırlar, telefonları çalar, kapı çalar... ve hiç düşünmeden sepetlerini terk ederler.

Baymard Enstitüsü tarafından hazırlanan bir rapora göre, e-ticaret ziyaretçilerinin %69'u alışveriş sepetlerini terk ediyor ve %61'i bunun nedeni olarak yüksek nakliye maliyetlerini belirtiyor.

Takip e-postalarında gönderim maliyetlerini ele alarak alışveriş sepetini terk edenleri müşterilere dönüştürün.

Müşterilerinizin yaşam boyu değerini söyleyebilir misiniz? Hizmetlerinizi denedikten sonra çoğunun düzenli müşteri olma olasılığı var mı? Eğer öyleyse, onlara "riskli" bir indirim teklif edin, böylece ön uçta bir vuruş yapmayı göze alabilirler. Ancak fiyatlarınız nakliye konusunda rekabet edemeyecek kadar düşükse, geri bildirim isteyin.

Alışveriş sepetini terk edenleri her zaman dönüştüremezsiniz, ancak satın alma işlemlerini neden tamamlamadıklarını öğrenmek için onlara ulaşmaya çalışın. Ödeme sürecinizi iyileştirmek için geri bildirimlerini kullanın.

  1. Yeni Ürün Tanıtımı

Yeni ürünleri tanıtan çekici ve karşı konulmaz e-posta kampanyaları oluşturduğunuzda, yeni ürününüz için beklenti oluşturacaksınız. Bu, büyük miktarda destek yaratacak ve proje hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Yakında piyasaya çıkacak yeni bir ürününüz var mı? Abonelerinizi yaklaşan lansmanınız hakkında heyecanlandırmak için bir tanıtım kampanyası oluşturun. Bu şekilde, daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edecekler ve muhtemelen ürünü piyasaya çıktığında satın alacaklar.

Teaser e-postaları basittir çünkü yalnızca merak uyandırmaları gerekir, bu da kitlenizin ilgisini çekecektir.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Jon_Allo/1079948

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *