|

Seo Nedir ve Neden Önemlidir ?

 

SEO Nedir ?

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, belirli arama sorguları için organik görünürlüğü artırmak ve böylece sitenizin derecelendirmesini iyileştirmek için oluşturulmuş bir süreçtir. SEO, belirli yerinde değişiklikler oluşturarak web sitenize gelen trafiği hem niteliksel hem de niceliksel olarak iyileştirmek için çalışır. Şunları içerir: Hıza, web sayfalarının içeriğine, etkileşime, mobil kullanım kolaylığına ve diğer temel web hayati öğelerine odaklanma.

Başarılı bir arama optimizasyonu, müşteri ihtiyaçlarına hizmet eder ve arama motorlarının uygulamalarına ve Google ve Bing’inki gibi belirli yönergelere bağlı kalır. Başarılı bir SEO’nun kalbi, müşterinin amacını tahmin etmek ve anlamak ve en iyi çözümleri ve cevapları sunmanın yanı sıra görmek istedikleri uygun içeriği sağlamaktır. Müşterilerin ihtiyaç ve alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve aynı zamanda işletmeniz için bir satış kanalı oluşturmak için en iyi müşteriye ulaşma yöntemidir.

SEO’nun Faydaları Nelerdir ?

Organik arama daha fazla müşteri getiriyor

Müşterilerin yaklaşık yüzde 53,3’ü organik aramadan geliyor ve yüzde altmışı, maksimum kaliteli potansiyel müşterilerin SEO’ya bağlı web trafiğinden geldiğini iddia ediyor. Bu kadar çok müşterinin olmasının nedeni, en iyi sonuçlardan biri olarak cevap aradıklarında ihtiyaçlarını karşılamanızdır. Daha fazla müşterinin web sitenizi tıklayıp içeriğinizi görebilmesi için Google sayfasında en üst sıralarda yer almak ve tırmanmak önemlidir. Daha fazla müşteri çekerek ve belirli araştırmalar için sıralama yaparak ve web sitenizi ön sayfada alarak marka görünürlüğünüzü artırarak güvenilir olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Müşteri için güvenilir bir web deneyimi yaratmak

Çevrimiçi işinizde başarıya ulaşmak için, sitenizi en iyi durumda tutmada önemli bir rol oynayan geri bağlantılar, otorite oluşturma öğeleri ve sayfa hızı gibi SEO’nun teknik unsurlarına ihtiyacınız var. Arama motorlarının kurallarına uyduğunuzda, ön sayfaya ulaşabilir ve arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz. Başka bir deyişle, daha fazla görünürlük elde edersiniz ve iyi sıralamalar elde edersiniz. Web sitenizin işlevselliğine bağlı olarak, müşteriler güvenlerini oluşturacaktır. Böyle birkaç yol vardır:

*Güvenlik önlemleri
*Hızlı sayfalara sahip olmak
*Otomatik müşteri hizmetleri portalları

SEO 7/24 promosyon sunar

SEO, sabit çalışma saatlerinden sonra çalışmayı bırakmaz. SEO, arama motoru optimizasyonu yoluyla sıralama elde edildiğinden ve bir bütçe bittikten sonra içerik kaybolmadığından, ücretli reklamcılıkta olduğu gibi 7 gün 24 saat promosyonu teşvik etmeye yardımcı olur. Bu nedenle SEO, reklam panolarından farklı olarak (şehir dışına çıkarken) benzersiz özelliklere sahiptir ve şirketlerin arama yaparken müşterilere ulaşmalarını sağlar.

SEO güven geliştirir gibi küçük işletme firmaları için faydaları.

SEO temelleri, zaman ve çaba açısından geleneksel basılı reklamlardan ve sponsorlu gönderilerden daha basittir ve bu da sonunda uzun vadeli işlerde fayda sağlayabilir. Arama motoru otoritesi, müşteri güvenilirliğini artıran kaliteli ürün ve hizmetlerle birlikte güven geliştirmeye yardımcı olur.

SEO, pazarlama hunisini hedefler ve marka bilinirliğini artırır

SEO, marka bilinirliği ve sadakati oluşturmanıza yardımcı olan birçok farklı içerik içerdiğinden, pazarlama hunisindeki tüm aşamaları hedefleyen içerik pazarlamasını yönlendirir. Kaliteli SEO’nun ilk yılında iş üzerinde önemli bir etki görülebilir. Ancak zamanla artan sonuçlar veren uzun vadeli bir pazarlama stratejisidir. Sayfa içi optimizasyon ve içerik oluşturma, dikkate değer bir getiri sağlayan birkaç SEO stratejisidir.

Tüm kitleyi hedefleme

SEO, şirketlerin amaç odaklı anahtar kelime araştırması yoluyla tüm kitleyi hedeflemesine etkili bir şekilde katkıda bulunduğundan, tek bir kişiyi hedeflemek için yapılmaz.

Makale Kaynağı

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *