Email Marketing Nedir?

İnternet hedef kitlenize pazarlamak için yeni ve yaratıcı yollar arıyorsanız, e-posta pazarlamasına bakmalısınız. E-posta pazarlaması, söyleyeceklerinizi duymak isteyen potansiyel müşterilerin bir listesini oluşturmanıza olanak tanır. Aşağıdaki makale, listenizi büyütmek ve sürdürmek için bazı harika ipuçlarını tartışıyor.

Abonelerinizin “Şimdi Satın Alın” konusunda sürekli ısrar etmeyin. bu konuda nasıl gidiyorsun. Bu yaklaşım spam gibi görünür ve bu şekilde müşterilerinizi kaybedersiniz. Müşterileriniz bir şey sattığınızın farkındadır, bu nedenle profesyonel ve sürekli bir ilişki kurmak daha önemlidir. Müşterileriniz bunu kesinlikle takdir edecek ve bu nedenle sizden alışveriş yapmaya daha yatkın olacaktır.

Açılış sayfanızın müşterinin beklentilerini karşıladığından emin olun. Abone, e-postanızdaki bağlantıya tıkladıysa ürününüzle ilgilenir. Bağlantıya tıklayarak ve sayfayı düşündüklerinden farklı bularak hayal kırıklığına uğramalarını istemezsiniz.

E-posta abonelerinizin sizden tam olarak ne bekleyeceklerini bildiğinden emin olun. Bunu yapmanın mükemmel bir yolu, her yeni aboneye ilk e-postanızı varsayılan bir bilgi mesajı yapmaktır. Onlara ne tür içerik göndermeyi planladığınızı ve ayrıca sizden bekleyebilecekleri mesajların sıklığını da belirtmelisiniz.

Pazarlama e-postalarınızı geliştirirken marka bilinirliği oluşturma dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, logonuzu, özel yazı tiplerini veya tüm işletme teminatlarınızda bulunan renkleri içeren bir şablon tasarlamayı deneyin. Bunu yapmak, okuyucularınızın şirketinizi anında tanımasına yardımcı olabilir.

Abonelerinize abonelikten çıkmanın kolay bir yolunu sağlamalı, aynı zamanda bunun hemen yürürlüğe girmesini sağlamalısınız. Abonelikten çıktıktan sonra sizden e-posta almak, alıcılara sizin hakkınızda olumsuz bir izlenim verecek ve onlarla gelecekteki ilişkilere zarar verecektir. Abonelikten çıkmak için istekleri hemen işleyin.

E-postalarınız resimlerden okunabilir olmalıdır. Birçok e-posta sağlayıcı varsayılan olarak resimleri devre dışı bırakır ve kullanıcı ayarlarını değiştirmedikçe eklediğiniz resimleri göremezler. Bu nedenle, gönderdiğiniz e-postalara eklediğiniz tüm görsellerin ardından kapsamlı metin gelmelidir.

Elmaslar sonsuza kadar sürebilir, ancak izin değil. Abone iznine sahip olduktan sonra bile, verilen izinlerin tipik sona erme tarihi olduğundan yaklaşık dokuz ay sonra bir şekilde yenileyin. Beklentiler yalnızca kibar davranışınızdan saygı görmekle kalmayacak, aynı zamanda materyalinizle kimin ilgilendiğini de hızla belirleyeceksiniz.

Abonelerinizin sizden neler bekleyebileceğini kısaca gözden geçirmek için gönderdiğiniz her pazarlama e-postasının küçük bir bölümünü ayırmanın iyi bir fikir olduğunu görebilirsiniz. E-postalarınız için bir planınız olduğunu ve buna bağlı kaldığınızı göstererek, okuyucularınızın güvenini teşvik edebilir ve mesajlarınızdan daha az yorulmalarını sağlayabilirsiniz.

Artık yukarıdaki ipuçlarını okuduğunuza göre, e-posta pazarlama kampanyanızı başlatmak için daha donanımlı olmalısınız. Burada öğrendiklerinizi kullanın ve mümkün olan en büyük listeyi oluşturabilmeniz için yeni bilgiler araştırın. İlgilenen müşterilerin hazır bir listesiyle, işletmeniz kısa sürede patlama yapacak.

Makale Kaynağı: [http://EzineArticles.com/10547367](http://ezinearticles.com/10547367)

Similar Posts

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *